شهدای دانشجوی دانشگاه اصفهان

دانشجوی شهید عباسعلی سلیمیان ریزی


متولد 1337

دانشجوی رشته دبیری زبان انگلیسی

شهادت 1365 شلمچه، عملیات کربلای 5


از سخنان شهید

·   خداوندبه ما لطف دارد كه شناخت در اسلام را به ما عطا فرموده است.

·   سعي كنيد در موقع ناراحتي بيشتر نماز بخوانيد چون انسان در نماز با خداي خود صحبت مي كند و خدا مهربان و هميشه هر چيز را در حد شرعي به انسان عطا مي كند ، هر قدر احساس ناراحتي بيشتر بكنيد شيطان هم بيشتر شما را وسوسه مي كند .

·     ما بايد خدا را بر همه چيز مقدم بدانيم  . سعي كنيد كارهايتان در جهت رضاي خداوند باشد .   


زندگی نامه

شهید عباسعلی سلیمیان در سال 1337 دیده به جهان گشود. از همان زمان طفولیت علاقه خاصی به نماز و روزه و ائمه اطهار (ع) داشت. دوران تحصیلات متوسطه را در زرین شهر به پایان رساند و دوران خدمت سربازی را به صورت معلم در روستا های محروم طی کرد. سپس به استخدام آموزش و پرورش درآمد. بعد از شروع انقلاب در همه ی صحنه های انقلاب اسلامی شرکت داشت. علاوه بر شغل معلمی به عنوان مربی بسیج در امر آموزش و تشکیل ارتش بیست میلیونی نقش فعالی در منطقه داشتند. در زمانی که منافقین و لیبرال ها و گروه های چپ تلاش می کردند تا واقعیت های انقلاب را وارونه جلوه دهند و امت را از خط رهبری و اسلام راستین منحرف سازند، وی با سخنرانی های خود مردم را با واقعیت و ماهیت این گروهک های به ظاهر دلسوز و در باطن خائن آشنا نمود. همیشه به عنوان بک فرد خوب و مکتبی در بین مردم معروف بود.

در دوران خدمت در آموزش و پرورش در سمت مسئولیت انجمن اولیا و مربیان تلاش بسیار در جهت آشنا نمودن اولیا با مفاهیم تعلیم و تربیت اسلامی و ایجاد پیوند آن ها شروع نمود و در این کار کاملا موفق بود. پس از فعالیت ایشان اکثر مدارس لنجان دارای انجمن اولیا و مربیان شدند. در بین این همه فعالیت و تلاش باز هم احساس مسئولیت در قبال جبهه جنگ می کرد و بارها در مصاف جنگ حق علیه باطل شرکت جست و بعد از مدتی از طرف استانداری اصفهان به مدت چند ماه به عنوان شهردار سده- لنجان فعالیت کرد و در این مدت سعی می کرد به نحو احسن برای مردم مستضعف و جمهوری اسلامی خدمت نماید. شهید عباسعلی سلیمیان پس از مدتی استعفا داد و به عنوان دانشجوی رشته زبان خارجی در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد و ضمن ادامه تحصیل نیز هم چون گذشته در جبهه های جنگ فعالانه حضور داشت و سرانجام در عملیات پیروزمند کربلای 5 شهادت را در آغوش گرفت. قفسی تنگ را درید تا روحی پر فتوح در بیکران آسمان خداوندی طیران یابد، شهید رفت تا به جمع همه شهدایی بپیوندد که همیشه با افسوس از آنان یاد می کرد. از ایشان دو فرزند به یادگار مانده است.


نفر اول از سمت چپ

نفر اول از سمت راست

لینک ثابت


زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. (امام خامنه ای)
Powered by BLOGFA
Designed by YAS THEME
خروجی وبلاگ